Dzień Wody

W Dniu Wody celem wszystkich zabaw było uświadomienie dzieciom znaczenia wody w przyrodzie, konieczności jej oszczędzania oraz rozwijanie zainteresowań związanych z ekologią. Eksperymenty i doświadczenia z wodą rozbudzają ciekawość otaczającego świata oraz uczą dzieci prowadzenia obserwacji i wyciągania wniosków.
Był to bardzo ciekawy i niebieski dzień!

2023-04-06 17:30

Wiosna, ach to Ty!
Przedszkolaki pożegnały zimę i przywitały wiosnę!
Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny spaliliśmy symboliczną Marzannę, a Panie przedstawiły wiosenny teatrzyk.
21 marca obchodzimy również Światowy Dzień Zespołu Downa zwany Dniem Kolorowej Skarpetki. To symbol solidarności z osobami z zespołem Downa. Dopełnieniem obchodów tego Święta jest założenie dwóch niepasujących skarpetek jako integracji z tymi ludźmi oraz zwiększenie tolerancji w stosunku do osób niepełnosprawnych. Taki był też cel konkursu, którego podsumowanie odbyło się właśnie 21marca.
Wyniki konkursu:
1 miejsce Zuzanna Śliwińska,
2 miejsce Filip Zwierz,
3 miejsce Filip Grześkowiak.
Wyróżnienia otrzymały: Helena Michnej, Nikola Markowicz, Julia Bieżuńska, Michał Potrzebski, Hanna Kałużna.

2023-04-06 17:28

Dbamy o nasze ząbki!

Dnia 17 marca w naszym przedszkolu odbyło się bardzo ciekawe spotkanie. Wszystkie przedszkolaki odwiedziła Pani Stomatolog Monika Czarnecka, która opowiedziała o swoim zawodzie. Dzieci dowiedziały się jak należy dbać o higienę jamy ustnej, w jaki sposób i ile czasu należy czyścić zęby. Przedszkolaki wiedzą już, że słodycze można jeść, ale w niewielkich ilościach, a potem należy oczywiście porządnie wyszorować zęby.
Mamy nadzieję, że od tej pory już żadne dziecko nie będzie bało się wizyty u stomatologa, a jak należy dbać o zęby zapamiętają na zawsze.
Bardzo serdecznie dziękujemy za to pouczające spotkanie!

2023-04-06 17:26

Rekrutacja do I klasy sportowej SP 4 w Chojnowie

Rekrutacja dzieci do Pierwszej Klasy Sportowej w roku szkolnym 2023/2024 w Szkole Podstawowej nr 4 w Chojnowie

Informujemy, że w roku szkolnym 2023/2024 w naszej szkole będzie I klasa sportowa o profilu akrobatyki oraz piłki nożnej.

Rekrutacja odbędzie się na podstawie testu sprawnościowego (27.03.2023 w godzinach popołudniowych).

Do podania o przyjęcie do I klasy, należy dodatkowo dołączyć podanie o przyjęcie do oddziału sportowego.

Oba dokumenty można znaleźć na stronie: https://sp4.chojnow.eu/ w zakładce: „O szkole-> Rekrutacja do klasy pierwszej 2023/2024.
Podania można również pobrać w sekretariacie szkoły.

Klasy sportowe to:

- 9h zajęć sportowych tygodniowo zawartych w planie lekcji

- wyjazdy na turnieje, imprezy sportowe

- obozy sportowe zimowe i letnie

- warsztaty piłkarskie i gimnastyczne

- zajęcia prowadzone zgodnie z programem Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Polskiego Związku Akrobatyki, przez wykwalifikowanych trenerów.

2023-03-03 11:58

Góra Grosza

Współpraca popłaca, czyli podsumowanie "Góry Grosza".
Serdecznie dziękujemy za oddany każdy grosz!

W sumie udało nam się zebrać:
5994 szt - 1gr
3014 szt - 2 gr
2188 szt - 5gr
539 szt - 10 gr
233 szt - 20 gr
58 szt - 50 gr
6 szt - 1 zł

A tak wygląda to w poszczególnych grupach:
1. Motylki - 89.93 zł
2. Biedronki - 64.84 zł