Wizyta w piekarni

W minionym tygodniu grupa Pajacyki wybrała się z wizytą do piekarni Pana Stanisława Kryszczuka.
Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka.
Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku.
Na koniec przedszkolaki zostały poczęstowane świeżym chlebem.
Dziękujemy panu Stanisławowi za miłe przyjęcie!

2023-10-26 13:03

Wizyta na Komisariacie

We wtorek grupy Pajacyki i Krasnale odwiedziły Komisariat Policji w Chojnowie. Dzieci dowiedziały się na czym dokładnie polega praca policjanta, jak dostać się do policji oraz jak należy unikać zagrożeń oraz jak ewentualnie na nie reagować. Mieliśmy również przyjemność zasiąść w policyjnym radiowozie, co najbardziej ucieszyło naszych przedszkolaków. Serdecznie dziękujemy za oprowadzenie i ciekawe opowieści.
Życzymy bezpiecznej i przyjemnej służby!

2023-10-26 13:02

Projekt Bezpieczna Trójka

W piątek 13 października grupy Grzybki i Motylki wybrały się na Komendę Powiatową Policji w Bolesławcu.
Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zwiedzaniu komendy, gdzie dowiedziały się czym zajmują się na co dzień funkcjonariusze poszczególnych wydziałów i jak wygląda ich służba. Dzieci wysłuchały policyjnych porad dotyczących bezpieczeństwa oraz sposobów unikania zagrożeń związanych ze spotkaniem z nieznajomym.
Podczas wizyty, każde dziecko mogło wczuć się w rolę policjanta i zasiąść za kierownicą policyjnego samochodu. Ogromną atrakcją dla dzieci było zwiedzanie miejsca odpoczynku policyjnych psów oraz poznanie suczek, które wabiły się Kiki i Forma.
Serdecznie dziękujemy za pouczające zajęcia, które odbyły się w ramach projektu "Bezpieczna Trójka".

2023-10-26 12:57

Wizyta Policjantów

W środę w ramach projektu "Bezpieczna Trójka" nasze przedszkole odwiedzili Policjanci z Komisariatu w Chojnowie w współpracy z Panią Karoliną Wójcik - Góralewską z Komendy Miejskiej w Legnicy.
Policja opowiedziała dzieciom o bezpieczeństwie związanym z różnymi sytuacjami w domu, w przedszkolu i na drodze.
Ogromną atrakcją dla przedszkolaków był Komisarz Lew oraz radiowóz, do którego mogły wsiąść.
Dziękujemy serdecznie za gadżety i pouczające zajęcia!

2023-10-17 20:07

Wizyta na Poczcie

W dniu 10 października grupy Grzybki i Motylki odwiedziły Placówkę Pocztową w Chojnowie. Dzieci przyjrzały się z bliska pracy urzędników pocztowych oraz poznały zakres usług wykonywanych na poczcie. Pani Naczelnik przybliżyła przedszkolakom zawód listonosza, jego atrybuty oraz obowiązki. Grupy odwiedziły wszystkie pomieszczenia pocztowe, m.in. sortownię, miały również okazję użyć datownika. Było to bardzo interesujące spotkanie

2023-10-12 13:33