Wiosno, witaj nam!
W pierwszy dzień wiosny przedszkolaki w kolorowych strojach radośnie śpiewały, by przywitać wyczekiwaną porę roku. Panie przedstawiły wiosenny teatrzyk, a na koniec symbolicznie została spalona Marzanna. Oby zima do nas nie powróciła!
21 marca obchodzimy również Światowy Dzień Zespołu Downa zwany Dniem Kolorowej Skarpetki. To symbol solidarności z osobami z zespołem Downa. Dopełnieniem obchodów tego Święta jest założenie dwóch niepasujących skarpetek jako integracji z tymi ludźmi oraz zwiększenie tolerancji w stosunku do osób niepełnosprawnych.
Taki był też cel konkursu pt. Skarpetkowa pacynka, którego podsumowanie odbyło się właśnie wczoraj.
Nagrody dla zwycięzców wręczyli Madzia i Eryk - uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Chojnowie wraz z terapeutką, Panią Agnieszką. Dziękujemy za przybycie!

2024-04-12 06:55

Szkolenie z pierwszej pomocy

Najstarsza grupa Motylki wzięła udział w kampanii społecznej "Nie bójmy się ratować", w ramach której team z BHPE przeprowadził szkolenie z podstaw pierwszej pomocy.
Dzieci poprzez świetną zabawę wiele się nauczyły, co może w przyszłości pomóc każdemu z nas!
Grupa otrzymała certyfikaty oraz upominki.
Serdecznie dziękujemy Pani Ani oraz Panu Grzegorzowi za świetnie przeprowadzone szkolenie

2024-04-12 06:52

Dzień Matematyki

12 marca obchodzony jest Dzień Matematyki.
Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać dzieciom radość.
Tak też było w naszym przedszkolu

2024-04-12 06:49

Ekoeksperymentarium

W czwartek 7 marca grupy Grzybki i Motylki wybrały się do Wałbrzycha, aby wziąć udział w "Ekoeksperymentarium", czyli wystawię o ekologii. Dzieci dowiedziały się jak na co dzień możemy ratować klimat i dbać o środowisko. Dzięki wystawię poznały też proste triki na to, jak nie marnować jedzenia, energii, wody oraz czasu.
Przedszkolaki wzięły również udział w zajęciach ceramiczno- zdobniczych. Poznały ciekawostki na temat ceramiki, a ich zadaniem było poszkliwienie żółwi. Powstały przepiękne prace!
Na koniec grupy zwiedziły odnowioną część Starej Kopalni. Była to bardzo ciekawa wycieczka!

2024-04-12 06:47

Rekrutacja 2024/2025

Szanowni Państwo, w zakładce Dla Rodziców/Rekrutacja udostępnione zostały dokumenty dotyczące wniosku o przyjęcie dziecka do Przedszkola Miejskiego nr 3 w Chojnowie wraz z załącznikami.
Poszczególne etapy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2024/2025  będą odbywały się w następujących terminach, zgodnie z Zarządzeniem nr 14/2024 Burmistrza Miasta Chojnowa z dnia 17 stycznia 2024 r.:

1.      od 1 marca do  22 marca 2024 r. - wydawanie i przyjmowanie wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola wraz z załącznikami;

2.      od 23  marca do 28 kwietnia 2023 r. – przeprowadzenie I etapu rekrutacji w oparciu o kryteria;

·        do 11 kwietnia 2024 r. – weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do przedszkola;

·        12 kwietnia 2024 r. – podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych;

·        15 kwietnia – 19 kwietnia 2024 r. – potwierdzenie przez rodziców kandydata woli zapisu do przedszkola w postaci pisemnego oświadczenia.

3.      23 kwietnia 2024 r. – podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do przedszkola.

4.      od 29 maja do 21 czerwca 2024 r. – postępowanie uzupełniające w przypadku wolnych miejsc.

Prosimy o składanie pełnej dokumentacji wraz z podpisami do sekretariatu przedszkola lub wrzucenie do żółtej skrzynki w ganku placówki.
W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny 79 81 88 490 lub e-mail pm3@chojnow.eu
Wnioski można również pobrać w wersji papierowej w przedszkolu.

2024-02-29 12:31